Uživatel nepřihlášen
PC's Blog aneb Made in ČSSR
RSS kanál blogu
Píše: PC CZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Nejlepší konzole je PC

Čtvrtek 21.1.2016 21:02 - Autor: PC CZ
To se mi líbí

Víte co je nejlepší konzole ? PC ! A to je fakt....

Kdysi dávno jsem podlehl - pod obrovskou reklamní masáží - dojmu že PC hraní je mrtvé, PC je mrtvé a všechno nahradí konzole. Nakoupil jsem si Xbox 360 i Playstation 3. Přesvědčení mi vydrželo ani ne rok. Půl roku po vydání PS-3 nebylo na této nejpokročilejší konzoli své doby co hrát a Xbox mi zničil dokonale DVD.Podlehl jsem skepsi, PS-3 prodal a jal se šetřit na další PC. Mezitím sem se zbavil i Xboxu, ale koupil si ho znovu. A hádejte co se nestalo ? Hrál jsem GTA IV (které se škubalo jak kráva), najednou se ozval zvuk běžící cirkulárky - a objevilo se další dokonale zničené DVD. Naštval jsem se Xbox jsem odnesl do bazaru a definitivně zanevřel na konzole.

Xbone a PS-4 nejsou nic jiného než low-endové počítače založené na low-endových komponentech od AMD. Naštěstí na rozdíl od prvotní ceny X360 a PS-3 mají cenovou úroveň nastavenou rozumně, PS-4 seženete za cenu grafiky střední třídy. Osobně beru konzole jako ideální stroj pro lidi co počítačům vůbec nerozumí, nebo chtějí mít všechno "all inclusive". U konzole jsou totiž jen dvě možnosti - buď funguje na jedničku - a to je OK, nebo nefunguje - což OK rozhodně není, ba dá se říct - "je to rozbitý". Rozbitou konzoli odnesete do servisu, nebo na smetiště a máte po starostech.

Ideální také je že výrobci zatím tolerují přeprodávání her, s až -50% slevami, takže koupíte si titul, dohrajete ho, prodáte a vezmete si nový, starší jsou občas zdarma. Myslím že jediné co skutečně brání rozšíření konzolí ještě více je v ČR pirátství  - na konzole se pirátí blbě. Ovšem je fakt že na PC jsou zase všemožné výprodeje, prakticky neustále, takže za chvíli můžete mít desítky titulů pořízených za zlomek ceny. Navíc je tu jedna jednoznačná výhoda - když vás přestane bavit hraní na konzoli máte doma jednoúčelový křáp, který můžete maximálně prodat nebo použít jako BR přehrávač.

Kdyžto klasické PC je pořád PC, k němuž si můžete připojit cokoliv od klasické tiskárny, přes plotr nebo třeba 3D tiskárnu, kreslit v CAD nebo editovat fotky ve Photoshopu či jinde, skládat hudbu,stavět z LEGA, atd... atd.. prakticky vše co se vám zamane- PC podporuje kreativitu a je nezbytné pro podnikání. Nové OS jsou navíc mnohem jednodušší a intuitivní (ano mám na myslí vás W10.)podporují i dotykové ovládání... Na rozdíl od konzolí které podporují jen hry pro velmi mainstreamové hráče (a Japonce)jsou na PC i skutečné simulátory, RTS strategie a lze si k nim dokupovat takové úžasné věci jako je replika pilotní páky z A-10C "Warthrog" včetně plynovky.

Největší fór ovšem je že když si postavíte dostatečně naddimenzované PCčko, tak vám ta potvora přežije klidně i celou jednu generaci konzolí a po upgradu GPU bude fungovat dále !

Nevěřil jsem tomu ale je to tak - vyhodil jsem starou GTX 275, nahradil ji GTX 960 a rázem jsem mohl dále hrát GTA V nebo Zaklínače 3, Asseto Corsa a Project Cars.... Pokud bych si upgradoval včas paměť na 8GB nemusel jsem uvažovat ani o upgradu, protože procesor Q6600 na 3.6GHz stále v pohodě jakž takž dává i nejnovější pecky. I to nejlevnější herní PC v ceně mezi 15-20k CZK bude výkonnější nežli konzole , které nejsou v roce 2016 schopné všechny hry utáhnout ve FHD. Pokud si tam nenymýšlíte spostu nesmyslů, tak herní PC nevyjde ani o moc dráž nežli konzole, přičemž na rozdíl od konzole je stále upgradovatelné.

Na některé hry už ani nepotřebujete Windows,protože hodně jich běží i pod Linuxem. Steam - kde má většinu legálních her většina, nabízí tzv. big screen mod, takže na PC s ovladačem z Xbox či XBonu(nejlépe) běží na velké obrazovce srovnatelné s konzolí. Ovšem zatímco ubohý levný a beznadějně zastaralý HW konzolí nedokáže spustit hry často ani ve Full HD, tak na PC pustíte ve Full HD všechno a to při ceně o pět až deset tisíc vyšší, ovšem s možností obměny HW.  Není to skvělé ?! Je to skvělé ! Dnešní móda miniATX desek a kompaktních krabic umožní postavit si vaše vlastní konzoloidní PC, které se bude chovat jako konzole, vypadat jako konzole, přenášet se jako konzole ale pod kapotou to bude pořád hoodně nabušený herní počítač mnohonásobně výkonnější nežli konzole.

Od doby kdy se beztak musí hry instalovat částečně nebo plně na HDD konzolí skončilo kouzlo instant gamingu, kdy hraní her připomínalo uvaření kávy v pressovači. Konzole mají smysl jen v nízké pořizovací ceně, ale za to nabízí velmi, velmi málo. Dobře navžené PC s občasnou obměnou GPU nabízí lepší poměr/cena/výkon kvalita, takže jediné co konzolím zbývá jsou konzoloidní série, které pokud vás nezajímají vás nemusí trápiti. Většina her je stejnak stejná - ovšem na konzole stojí více a vypadají zde hůře.

Zkrátka a dobře - kompaktní PC je nejlepší konzole, které rozdrtí konzole rozdílem několika tříd... A v konečném součtu vyjde levněji.

Tisk
Hodnocení:
( 5.6 / 14 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Nejlepší konzole je PC
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
lukasenkocz   3x   "Pro mne by nebyl v současnosti problém jít a koupit si PS-4... ale proč bych to dělal ? " Někdo ale tu potřebu jít a koupit si konzoli má. A to často právě kvůli těm exkluzivitám, které autorovi neschází. Takže je to o osobní preferenci a je NAPROSTO ZBYTEČNÉ někoho přesvědčovat o tom, že je po HW stránce PC lepší než konzole, protože ty požadované HRY si na PC nezahraje! ! ! ! Ať autor radši píše o hrách, které ho baví, a neplýtvá svou energií a časem na něco tak zbytečného, jako je bojovat za PC proti konzolím. Jsme přeci hráči a ne fanatici...lukasenkoczlukasenkocz29969    23.1.2016 08:07 lukasenkocz

"Pro mne by nebyl v současnosti problém jít a koupit si PS-4... ale proč bych to dělal ? " Někdo ale tu potřebu jít a koupit si konzoli má. A to často právě kvůli těm exkluzivitám, které autorovi neschází. Takže je to o osobní preferenci a je NAPROSTO ZBYTEČNÉ někoho přesvědčovat o tom, že je po HW stránce PC lepší než konzole, protože ty požadované HRY si na PC nezahraje! ! ! ! Ať autor radši píše o hrách, které ho baví, a neplýtvá svou energií a časem na něco tak zbytečného, jako je bojovat za PC proti konzolím. Jsme přeci hráči a ne fanatici...

PC CZ    Pan autor napsal že i na devět let starém PCčku, je to Quad, v OC a s dostatkem RAM, za podmínky že investujete do nového GPU lze bez problému hrát nejnovější hry na HIGH ve full HD-což mnohem mladší konzole neumožňují. Není něco špatně ? Zdůrazňuji mluvím o devět let staré platformě... (s. 775 Conroe)

To s tím že se nic neinstaluje přece také není dávno pravda, na co by měly konzole ty obrovské disky ? Hry se už částečně instalují i na konzole. Viz. např: [ odkaz ]

Já mám 97% her na steamu, originu nebo gogu... Vše se instaluje automaticky a bez problémů. Věci kdy jsem musel ladit HW aby chodil, skončily s Vistou... od Win8 nic takového neznám.

Ani s tou kabeláži to vlastně není nijak složité - konzole se připojují přes HDMI, PC přes HDMi nebo Display port.... Bezdrátových periferii je taky dost... nemluvě o možnosti používat ty samé co znáte z konzolí na PCčku (obráceně to nejde. ) .

Velcí výrobci PC dnes dělají konzolové počítače - je to velké jako Xbox ale uvnitř je herní PC...

PC se postupně konzolím přibližují...

Také jsem myslím jasně objasnil proč jsem na konzole zanevřel... Já byl konzolím nakloněn (a říkám že jsem za určitých situací stále nakloněn. )

Nevím kde je co zaslepeného ? Pro mne by nebyl v současnosti problém jít a koupit si PS-4... ale proč bych to dělal ? Jasně jsem psal že by se mi na konzolích z toho co není na PC (exkluzivit) líbila je Forza a Gran Turismo... Dark Souls mě nebavil, takže Bloodborne mne nebere, nemám 2x v lásce Tomb Raiderovky, takže Uncharted bych si taky nekoupil...
PC CZpc-cz31558
    23.1.2016 01:12
PC CZ

Pan autor napsal že i na devět let starém PCčku, je to Quad, v OC a s dostatkem RAM, za podmínky že investujete do nového GPU lze bez problému hrát nejnovější hry na HIGH ve full HD-což mnohem mladší konzole neumožňují. Není něco špatně ? Zdůrazňuji mluvím o devět let staré platformě... (s. 775 Conroe)

To s tím že se nic neinstaluje přece také není dávno pravda, na co by měly konzole ty obrovské disky ? Hry se už částečně instalují i na konzole. Viz. např: [ odkaz ]

Já mám 97% her na steamu, originu nebo gogu... Vše se instaluje automaticky a bez problémů. Věci kdy jsem musel ladit HW aby chodil, skončily s Vistou... od Win8 nic takového neznám.

Ani s tou kabeláži to vlastně není nijak složité - konzole se připojují přes HDMI, PC přes HDMi nebo Display port.... Bezdrátových periferii je taky dost... nemluvě o možnosti používat ty samé co znáte z konzolí na PCčku (obráceně to nejde. ) .

Velcí výrobci PC dnes dělají konzolové počítače - je to velké jako Xbox ale uvnitř je herní PC...

PC se postupně konzolím přibližují...

Také jsem myslím jasně objasnil proč jsem na konzole zanevřel... Já byl konzolím nakloněn (a říkám že jsem za určitých situací stále nakloněn. )

Nevím kde je co zaslepeného ? Pro mne by nebyl v současnosti problém jít a koupit si PS-4... ale proč bych to dělal ? Jasně jsem psal že by se mi na konzolích z toho co není na PC (exkluzivit) líbila je Forza a Gran Turismo... Dark Souls mě nebavil, takže Bloodborne mne nebere, nemám 2x v lásce Tomb Raiderovky, takže Uncharted bych si taky nekoupil...Komentář byl autorem naposledy upraven 23.1.2016 01:47

Původní verze před úpravami:Pan autor napsal že i na devět let starém PCčku, je to Quad, v OC a s dostatkem RAM, za podmínky že investujete do nového GPU lze bez problému hrát nejnovější hry na HIGH ve full HD-což mnohem mladší konzole neumožňují. Není něco špatně ? Zdůrazňuji mluvím o devět let staré platformě... (s. 775 Conroe)

To s tím že se nic neinstaluje přece také není dávno pravda, na co by měly konzole ty obrovské disky ? Hry se už částečně instalují i na konzole. Viz. např: [ odkaz ]

Já mám 97% her na steamu, originu nebo gogu... Vše se instaluje automaticky a bez problémů. Věci kdy jsem musel ladit HW aby chodil, skončily s Vistou... od Win8 nic takového neznám.

lukasenkocz    Tak si to shrneme. Pan autor napsal, že PC je po HW stránce lepší než next-gen konzole. No to je teda objev! Jenž jaksi zapomněl na to, k čemu konzole slouží a to k hraní her. To se mu asi do krámu moc nehodí, že na PC si hodně exkluzivních konzolových her jaksi jen tak nezahraje, takže svou zaslepeností se okrádá o skvělé herní zážitky. Abych neklesl na autorovu úroveň, tak ještě podotknu jasný fakt, že na PC jsou pozoruhodné exkluzivity také a je jasné, že kdo chce hrát jen je, tak si nejspíš konzoli nepořídí. Dalším faktem je, že multiplatformní hry jsou (pokud mají dobrou optimalizaci) lepší a hezčí na PC. No jak by ne, když to PC má větší výkon!lukasenkoczlukasenkocz29969    22.1.2016 19:01 lukasenkocz

Tak si to shrneme. Pan autor napsal, že PC je po HW stránce lepší než next-gen konzole. No to je teda objev! Jenž jaksi zapomněl na to, k čemu konzole slouží a to k hraní her. To se mu asi do krámu moc nehodí, že na PC si hodně exkluzivních konzolových her jaksi jen tak nezahraje, takže svou zaslepeností se okrádá o skvělé herní zážitky. Abych neklesl na autorovu úroveň, tak ještě podotknu jasný fakt, že na PC jsou pozoruhodné exkluzivity také a je jasné, že kdo chce hrát jen je, tak si nejspíš konzoli nepořídí. Dalším faktem je, že multiplatformní hry jsou (pokud mají dobrou optimalizaci) lepší a hezčí na PC. No jak by ne, když to PC má větší výkon!

FireWolf   2x   Článek jsem jen prolétl, protože číst zase tyhle věci mě nebaví, stačí, že je to u skoro každé diskuze na Zingu. Přijde mě, že ti zcela uniká to, proč si lidé kupují konzoli. Jde o ten luxus, kdy tam prostě jen strčíš disk a hraješ. Ne jak u PC, kde musíš dost často nastavovat tunu věcí a sebere ti tohle ladění klidně i pár desítek minut s tím, že hra nemusí optimálně fungovat. Na konzoli ty hry prostě jdou, nemusíš vůbec nic řešit. A o tom to je a vždycky i bylo (pokud odhlédneme od exkluzivit) .

Taky jsem zarputilý PCčkář, ale dokážu uznat, že konzole jsou v tomhle lepší. Častokrát se mi stalo, že jsem musel v nějaké hře upravovat . ini soubor, řešit problémy při spuštění, stahovat fixy a podobné blbosti, jen abych si mohl konečně zahrát tu jednu hru.
FireWolffirewolf28784
    22.1.2016 18:46
FireWolf

Článek jsem jen prolétl, protože číst zase tyhle věci mě nebaví, stačí, že je to u skoro každé diskuze na Zingu. Přijde mě, že ti zcela uniká to, proč si lidé kupují konzoli. Jde o ten luxus, kdy tam prostě jen strčíš disk a hraješ. Ne jak u PC, kde musíš dost často nastavovat tunu věcí a sebere ti tohle ladění klidně i pár desítek minut s tím, že hra nemusí optimálně fungovat. Na konzoli ty hry prostě jdou, nemusíš vůbec nic řešit. A o tom to je a vždycky i bylo (pokud odhlédneme od exkluzivit) .

Taky jsem zarputilý PCčkář, ale dokážu uznat, že konzole jsou v tomhle lepší. Častokrát se mi stalo, že jsem musel v nějaké hře upravovat . ini soubor, řešit problémy při spuštění, stahovat fixy a podobné blbosti, jen abych si mohl konečně zahrát tu jednu hru.

T-800   8x   Nemá cenu se zde s autorem nějak dohadovat. Tohle se nedá ani považovat za něčí rozumný názor. Je to čistokrevný hejt. Zbytečná snaha o vyvolání hádky mezi PC hráči a konzolisty. Článek akorát tak zralý na smazání. Škoda, že tu není nějaké tlačítko pro nahlášení, jsem línej psát mejl :DT-800t-80029649    22.1.2016 18:38 T-800

Nemá cenu se zde s autorem nějak dohadovat. Tohle se nedá ani považovat za něčí rozumný názor. Je to čistokrevný hejt. Zbytečná snaha o vyvolání hádky mezi PC hráči a konzolisty. Článek akorát tak zralý na smazání. Škoda, že tu není nějaké tlačítko pro nahlášení, jsem línej psát mejl :D

Bruce Wayne   1x   PC CZ: No to možná ne, ale v článku hodnotíš pouze klady platformy PC a nic jiného než zápory konzole a to je dostatečnej odrazovej můstek k napsání mého příspěvku... BTW s rozlišením má problém pouze X-Box One a ano - při výběru většího rozlišení při 30FPS nebo menšího rozlišení při 60FPS tak bych raději bral první možnost (Pak by ovšem záleželo na typu hry, ale PS4 tohle v klidu zvládá - TLOU, Uncharted jedou v klidu na 60FPS při FHD) ... Já před čtyřmi roky taky za svojí sestavu, do které jsem si diktoval komponenty dle svého výběru dal po odečtení DPH dvacku - mám ho do dnes a aktivně na něj kupuji hry a ani nehodlám přestat... PSko má ale i tak něco do sebe - Třeba v kabeláži, skladnost protože i telku bereš jako součást domova nikoliv nutnost ji mít jenom kvůli konzoli nebo jak sám píšeš může posloužit jako BD Přehrávač a přehraje i BD disky utvořené pro 4k rozlišení... Taky je blbost říkat o PC, které je určeno pro různé práce, že je to konzole protože není - od konzole nikdo neočekává, že na ní budeš připojovat tiskárnu, psát ve Wordu, připojovat klávesnici s myší a podobné věci... Konzole je určena prostě ke hraní a jenom ke hraní... Ano - můžeš si na ní pustit Facebook, Zing nebo YouTube... Dokonce obsahuje Filmbox, Netflix, WWE a jiné, ale pořád to bude konzole s internetem převážně pro aktualizase SW, her a i pro jejich nákup a stažení... Žádná věda.Bruce Waynebruce-wayne24219    22.1.2016 18:23 Bruce Wayne

PC CZ: No to možná ne, ale v článku hodnotíš pouze klady platformy PC a nic jiného než zápory konzole a to je dostatečnej odrazovej můstek k napsání mého příspěvku... BTW s rozlišením má problém pouze X-Box One a ano - při výběru většího rozlišení při 30FPS nebo menšího rozlišení při 60FPS tak bych raději bral první možnost (Pak by ovšem záleželo na typu hry, ale PS4 tohle v klidu zvládá - TLOU, Uncharted jedou v klidu na 60FPS při FHD) ... Já před čtyřmi roky taky za svojí sestavu, do které jsem si diktoval komponenty dle svého výběru dal po odečtení DPH dvacku - mám ho do dnes a aktivně na něj kupuji hry a ani nehodlám přestat... PSko má ale i tak něco do sebe - Třeba v kabeláži, skladnost protože i telku bereš jako součást domova nikoliv nutnost ji mít jenom kvůli konzoli nebo jak sám píšeš může posloužit jako BD Přehrávač a přehraje i BD disky utvořené pro 4k rozlišení... Taky je blbost říkat o PC, které je určeno pro různé práce, že je to konzole protože není - od konzole nikdo neočekává, že na ní budeš připojovat tiskárnu, psát ve Wordu, připojovat klávesnici s myší a podobné věci... Konzole je určena prostě ke hraní a jenom ke hraní... Ano - můžeš si na ní pustit Facebook, Zing nebo YouTube... Dokonce obsahuje Filmbox, Netflix, WWE a jiné, ale pořád to bude konzole s internetem převážně pro aktualizase SW, her a i pro jejich nákup a stažení... Žádná věda.

pe2ek    Mně by třeba bylo líto dát 40 tisíc za počítač, a bylo by mi líto dát za něj i 20, každý má priority jinde. Je to zbytečný povyk, nevěřím že se najde jediná duše, které se po přečtení tohoto článku rozhodne si koupit PC za 20 místo konzole za 8... Na světě je milion věcí, které nedávají smysl a fungují, stejně jako next-gen funguje na low-end komponentechpe2ekpe2ek25803    22.1.2016 17:49 pe2ek

Mně by třeba bylo líto dát 40 tisíc za počítač, a bylo by mi líto dát za něj i 20, každý má priority jinde. Je to zbytečný povyk, nevěřím že se najde jediná duše, které se po přečtení tohoto článku rozhodne si koupit PC za 20 místo konzole za 8... Na světě je milion věcí, které nedávají smysl a fungují, stejně jako next-gen funguje na low-end komponentech

PC CZ    Taky nikdo nespekuluje o schopnostech konzolí ve 4K, to si špatně pochopil. Psal jsem že konzole často ANI NEROZJEDOU HRY VE FULL HD, ne ve 4K (to umí jen super karty jako Titan a Fury) . Což je ostuda. Celé kouzlo je v tom že hry na konzole jsou tak jak jsou. Nespustí se ve větším rozlišení a detailech než jim přisoudili vývojáři.

Článek byl o tom že i u starého PC, má li dost stále CPU dost výkonu a systém dost RAM máš naději po výměně GPU hrát nové hry opět na Full. To u konzolí nejde že. V PS-4 nevyměníš grafiku a přestanou li tě hry bavit, můžeš ji jen vyhodit. Prostě je to jednoúčelové, neupgradovatelné a HW zastaralé zařízení.
PC CZpc-cz31558
    22.1.2016 17:47
PC CZ

Taky nikdo nespekuluje o schopnostech konzolí ve 4K, to si špatně pochopil. Psal jsem že konzole často ANI NEROZJEDOU HRY VE FULL HD, ne ve 4K (to umí jen super karty jako Titan a Fury) . Což je ostuda. Celé kouzlo je v tom že hry na konzole jsou tak jak jsou. Nespustí se ve větším rozlišení a detailech než jim přisoudili vývojáři.

Článek byl o tom že i u starého PC, má li dost stále CPU dost výkonu a systém dost RAM máš naději po výměně GPU hrát nové hry opět na Full. To u konzolí nejde že. V PS-4 nevyměníš grafiku a přestanou li tě hry bavit, můžeš ji jen vyhodit. Prostě je to jednoúčelové, neupgradovatelné a HW zastaralé zařízení.

Bruce Wayne   1x   Já mám asi čtyry roky jeté PC... Před půl rokem jsem před vejplatou projížděl weby s komponentami pro PC - konkrétně v rubrice grafických karet... Na výběr jich bylo dost, ale proč bych si měl kupovat GK když na své HD7850 2GDDR5 smažím nové hry bez problému - Crysis 3, Zaklínač 3 a jiné ty nejnáročnější kousky... V případě problému stáhnu grafiku - však ta není všecko... Namísto toho jsem si tehdy koupil PS4 ve verzi Batman Arkham Knight Limited Edition a nelituji ničeho... Původně jsem plánoval, že si na PSko budu kupovat pouze exkluzivity, ale teď bych klidně pár těch PC vyměnil za jejich konzolovou verzi... Ona PS4 možná rozjede pouze rozlišení ve Full HD, ale pokud máš dobrou telku tak nedělá problém nastavit přímo na ní obraz tak aby to automaticky převedl do 4k (samozřejmě to nebude jako medium vytvořené přímo v tomto formátu, ale stačí to) ... Krom toho - konzole může mít zastaralí HW, ale když se podíváš na ty hlavní exkluzivity co jsou plánovány na tento rok tak je to po grafické stránce nádhera - Tech demo Detroit bylo už na PS3, ale teď se to dočká herního zpracování, Horizon: Zero Down, Deep Down a jiné... Konkrétně u těchto jmenovaných her jsem nevěřil na co koukám... Jediné co asi vyčítám PS4 je nepodpora zpětné kompatibility, ale to mi nedělá problém opět vybalit a připojit svojí PS2 (doposud vlastním i PSOne) ... :-D Konzole je uzavřená platforma se stejnou optimalizací na dalších šest let dopředu a vždycky to pobeží na ten Max co z té konzole dokáží vytáhnout... Stejnak v dnešní době vývojáři s PC hráči zacházejí jako s kusem hovna...

Prostě nechápu články tohoto typu... Buď tu jsou konzolové války - PS vs. X-Box popřípadě se do toho vloží provokace ze samozvaných "PC Master Race" fanatiků, kteří jsou schopni o tom napsat i takovýhle článek... Každý člověk má svůj rozum a možnosti takže je jen na něm jako cestou se vydá a ani takovýhle článek ho nepřesvědčí... - Jo a jsem hráč obou platforem a PC nijak nezanedbávám a stále na něj kupuji hry - do budoucna očekávám Mass Effect Andromeda...
Bruce Waynebruce-wayne24219
    22.1.2016 17:24
Bruce Wayne

Já mám asi čtyry roky jeté PC... Před půl rokem jsem před vejplatou projížděl weby s komponentami pro PC - konkrétně v rubrice grafických karet... Na výběr jich bylo dost, ale proč bych si měl kupovat GK když na své HD7850 2GDDR5 smažím nové hry bez problému - Crysis 3, Zaklínač 3 a jiné ty nejnáročnější kousky... V případě problému stáhnu grafiku - však ta není všecko... Namísto toho jsem si tehdy koupil PS4 ve verzi Batman Arkham Knight Limited Edition a nelituji ničeho... Původně jsem plánoval, že si na PSko budu kupovat pouze exkluzivity, ale teď bych klidně pár těch PC vyměnil za jejich konzolovou verzi... Ona PS4 možná rozjede pouze rozlišení ve Full HD, ale pokud máš dobrou telku tak nedělá problém nastavit přímo na ní obraz tak aby to automaticky převedl do 4k (samozřejmě to nebude jako medium vytvořené přímo v tomto formátu, ale stačí to) ... Krom toho - konzole může mít zastaralí HW, ale když se podíváš na ty hlavní exkluzivity co jsou plánovány na tento rok tak je to po grafické stránce nádhera - Tech demo Detroit bylo už na PS3, ale teď se to dočká herního zpracování, Horizon: Zero Down, Deep Down a jiné... Konkrétně u těchto jmenovaných her jsem nevěřil na co koukám... Jediné co asi vyčítám PS4 je nepodpora zpětné kompatibility, ale to mi nedělá problém opět vybalit a připojit svojí PS2 (doposud vlastním i PSOne) ... :-D Konzole je uzavřená platforma se stejnou optimalizací na dalších šest let dopředu a vždycky to pobeží na ten Max co z té konzole dokáží vytáhnout... Stejnak v dnešní době vývojáři s PC hráči zacházejí jako s kusem hovna...

Prostě nechápu články tohoto typu... Buď tu jsou konzolové války - PS vs. X-Box popřípadě se do toho vloží provokace ze samozvaných "PC Master Race" fanatiků, kteří jsou schopni o tom napsat i takovýhle článek... Každý člověk má svůj rozum a možnosti takže je jen na něm jako cestou se vydá a ani takovýhle článek ho nepřesvědčí... - Jo a jsem hráč obou platforem a PC nijak nezanedbávám a stále na něj kupuji hry - do budoucna očekávám Mass Effect Andromeda...

PC CZ    Navíc pokud snížíte rozlišení i detaily PC verze na úroveň konzolové verze (nezapomeňte - spousta her se není v roce 2016 schopna spustit ve full HD ! ! ! ) tak vám to bude dávat i slabší stroj... Konzolové verze jsou prostě ošizené.PC CZpc-cz31558    22.1.2016 16:54 PC CZ

Navíc pokud snížíte rozlišení i detaily PC verze na úroveň konzolové verze (nezapomeňte - spousta her se není v roce 2016 schopna spustit ve full HD ! ! ! ) tak vám to bude dávat i slabší stroj... Konzolové verze jsou prostě ošizené.

PC CZ    Bude další díl :)PC CZpc-cz31558    22.1.2016 15:30 PC CZ

Bude další díl :)

PC CZ    Základ herního počítače stojí asi tolik:
i5 6600K -7500Kč
Asus Z-170K Gaming ATX - 4500Kč
16GB DDR 4: 2200Kč
128GB SSD: 1300Kč
1TB HDD: 1300Kč
500W - 1900Kč
GPU:
GTX960 4GB 5600Kč
nebo
GX970 4GB 9500Kč
Case: Fractal Define R4 - 2200Kč
Win 10-3000Kč
Chladič - 800-1800Kč

Ale i bazarový stroj - za zlomek ceny nového - má li aspoň Sandy Bridge bude pořád lepší než PS-4/Xbone.
Konzole je kompromis - anebo doplněk.

Já samozřejmě uvažuji čistě realisticky a ekonomicky. Pokud bych si chtěl zahrát hry co jsou na PC a nejsou na konzoli musel bych si koupit obě- což už je cena průměrného herního PC s kartou na úrovni GTX960 a quad corem poslední generace, anebo i3 a GTX970.

Ano, na konzolich máte nějaké ty hopsačky, JRPG a další podivnosti, doplněné exkluzivními "autíčky".
Ale třeba hardcore simulátor jako je DCS World, Il-2 Sturmovik: Battle for Stalingrad/Moscow nebo haldu RTS strategii tam nemáte.... ani ETS...

Hry na konzolích se nedají ovládat myší a klávesnici, kdyžto na PC můžete ovládat hry mj. gamepadem.
Pro mne nemá konzole smysl - na každé jsou jedna až dvě hry, které nejsou na PC (vesměs GT a Forza) a kvůli tomu si přece nebudu kupovat dvě konzole za cenu kolem 20-22 tisíc.

PC je tedy uživatelsky přívětivější. Konzole jsou all in one - se všemi výhodami i nevýhodami all in one.
HW jsou ale HODNĚ pozadu.

Dobře navržené a sestavené PC je stejně bezůdržbové jako konzole.

Z PC se vždy dá udělat konzole. Z konzole se nedá udělat PC.
PC CZpc-cz31558
    22.1.2016 14:38
PC CZ

Základ herního počítače stojí asi tolik:
i5 6600K -7500Kč
Asus Z-170K Gaming ATX - 4500Kč
16GB DDR 4: 2200Kč
128GB SSD: 1300Kč
1TB HDD: 1300Kč
500W - 1900Kč
GPU:
GTX960 4GB 5600Kč
nebo
GX970 4GB 9500Kč
Case: Fractal Define R4 - 2200Kč
Win 10-3000Kč
Chladič - 800-1800Kč

Ale i bazarový stroj - za zlomek ceny nového - má li aspoň Sandy Bridge bude pořád lepší než PS-4/Xbone.
Konzole je kompromis - anebo doplněk.

Já samozřejmě uvažuji čistě realisticky a ekonomicky. Pokud bych si chtěl zahrát hry co jsou na PC a nejsou na konzoli musel bych si koupit obě- což už je cena průměrného herního PC s kartou na úrovni GTX960 a quad corem poslední generace, anebo i3 a GTX970.

Ano, na konzolich máte nějaké ty hopsačky, JRPG a další podivnosti, doplněné exkluzivními "autíčky".
Ale třeba hardcore simulátor jako je DCS World, Il-2 Sturmovik: Battle for Stalingrad/Moscow nebo haldu RTS strategii tam nemáte.... ani ETS...

Hry na konzolích se nedají ovládat myší a klávesnici, kdyžto na PC můžete ovládat hry mj. gamepadem.
Pro mne nemá konzole smysl - na každé jsou jedna až dvě hry, které nejsou na PC (vesměs GT a Forza) a kvůli tomu si přece nebudu kupovat dvě konzole za cenu kolem 20-22 tisíc.

PC je tedy uživatelsky přívětivější. Konzole jsou all in one - se všemi výhodami i nevýhodami all in one.
HW jsou ale HODNĚ pozadu.

Dobře navržené a sestavené PC je stejně bezůdržbové jako konzole.

Z PC se vždy dá udělat konzole. Z konzole se nedá udělat PC.

AsuraCzech   1x   To je zase článek :D Mám jak PC tak i PS4 a prostě mám rád konzole. MP hry kupuju jen na ně kvůli komunitě která je mi mnohem sympatičtější. PC taky využívám jako konzoli, mám ho zapnutý do TV a X360 gamepad a přesto jediný co sem na něm za dlouhou dobu hrál je Zaklínač 3 a teď kupuju TR. takže osobně to možná vidím na svoje poslední skutečně herní PC protože MMO mě pustili a RPG jdou dobře hrát i na PS4, jinak vše kupuju stejně na PS.
Takže ne PC skutečně není konzole stejně jako konzole není PC, vše není jen o HW
AsuraCzechasuraczech13644
    22.1.2016 14:13
AsuraCzech

To je zase článek :D Mám jak PC tak i PS4 a prostě mám rád konzole. MP hry kupuju jen na ně kvůli komunitě která je mi mnohem sympatičtější. PC taky využívám jako konzoli, mám ho zapnutý do TV a X360 gamepad a přesto jediný co sem na něm za dlouhou dobu hrál je Zaklínač 3 a teď kupuju TR. takže osobně to možná vidím na svoje poslední skutečně herní PC protože MMO mě pustili a RPG jdou dobře hrát i na PS4, jinak vše kupuju stejně na PS.
Takže ne PC skutečně není konzole stejně jako konzole není PC, vše není jen o HW

pe2ek    Dobrá úvaha, třikrát dražší stroj vydrží třikrát déle a umí třikrát více věcí :-)pe2ekpe2ek25803    22.1.2016 13:35 pe2ek

Dobrá úvaha, třikrát dražší stroj vydrží třikrát déle a umí třikrát více věcí :-)

PC CZ    Pánové, děkuji vám za komentáře. To že hry z konzolí lze přeprodat přece zmiňuji... Současně však - při cenách her v neustálách výprodejích - nebo humble-bundle kdy za 27Kč dostanu někdy čtyři hoodně zajímavé hry to už tak nějak neřeším. PC vám samozřejmě může vydržet deset let - za podmínek zmíněných v článku (Pokud si dneska koupíte PCčko, s taktovacím procesorem, ten OC někam ke 4. 5GHz, k tomu dáte 32-64GB RAM tak máte základ na sakra dlouho - a pak jen měníte GPU...Ale základ -CPU-RAM-MB máte stejný.... Takže pokud někdo má třeba i C2Q a k tomu dost RAMky, klidně může na takovém CPU fungovat i s moderní kartou aniž by ho výkon CPU nějak omezoval...) Ověřeno na vlastní kůžei a limitem je jen a pouze RAM. Viz článek.PC CZpc-cz31558    22.1.2016 12:29 PC CZ

Pánové, děkuji vám za komentáře. To že hry z konzolí lze přeprodat přece zmiňuji... Současně však - při cenách her v neustálách výprodejích - nebo humble-bundle kdy za 27Kč dostanu někdy čtyři hoodně zajímavé hry to už tak nějak neřeším. PC vám samozřejmě může vydržet deset let - za podmínek zmíněných v článku (Pokud si dneska koupíte PCčko, s taktovacím procesorem, ten OC někam ke 4. 5GHz, k tomu dáte 32-64GB RAM tak máte základ na sakra dlouho - a pak jen měníte GPU...Ale základ -CPU-RAM-MB máte stejný.... Takže pokud někdo má třeba i C2Q a k tomu dost RAMky, klidně může na takovém CPU fungovat i s moderní kartou aniž by ho výkon CPU nějak omezoval...) Ověřeno na vlastní kůžei a limitem je jen a pouze RAM. Viz článek.

Maestrodk   8x   A co takhle tolerovat možnost volby? Někdo nechce hrát na PC, ale chce hrát na konzoli. S nějakými vědomostmi to nemá vůbec nic společného.Maestrodkmaestrodk8088    22.1.2016 11:13 Maestrodk

A co takhle tolerovat možnost volby? Někdo nechce hrát na PC, ale chce hrát na konzoli. S nějakými vědomostmi to nemá vůbec nic společného.

T-800   6x   to je velmi zajímavé. Už několik let si sám vždy skládám PC. Udržuji si již delší dobu přehled okolo komponentů. Neustále čtu různé novinky, recenze a články, co srovnávají výkon jednotlivého hardwaru. Považuji se tedy za člověka, který se v nějakém směru v PC dobře vyzná. A i přesto vlastním konzoli. Což podle zdejší matematiky se naprosto vylučuje. Zajímavé....
Rád hraji hry a například takové pecky jako Uncharted Collection, DriveClub, NHL 16, The Last of Us a Bloodborne, které jsem si ke konzoli před vánoci koupil, tak bez toho "low-end PC" jménem PS4, bych si je v životě nezahrál. Takže asi tak :)
T-800t-80029649
    22.1.2016 11:10
T-800

to je velmi zajímavé. Už několik let si sám vždy skládám PC. Udržuji si již delší dobu přehled okolo komponentů. Neustále čtu různé novinky, recenze a články, co srovnávají výkon jednotlivého hardwaru. Považuji se tedy za člověka, který se v nějakém směru v PC dobře vyzná. A i přesto vlastním konzoli. Což podle zdejší matematiky se naprosto vylučuje. Zajímavé....
Rád hraji hry a například takové pecky jako Uncharted Collection, DriveClub, NHL 16, The Last of Us a Bloodborne, které jsem si ke konzoli před vánoci koupil, tak bez toho "low-end PC" jménem PS4, bych si je v životě nezahrál. Takže asi tak :)

vrbic   2x   V podstatě souhlasím s autorem článku. Konzole je opravdu pro někoho, kdo se v PC vůbec nevyzná nebo pro někoho, kdo si nový počítač nemůže dovolit...vrbicvrbic43364    22.1.2016 10:53 vrbic

V podstatě souhlasím s autorem článku. Konzole je opravdu pro někoho, kdo se v PC vůbec nevyzná nebo pro někoho, kdo si nový počítač nemůže dovolit...

BlackSheepCZ   5x   Tohle je fakt naivní představa, konzole stojí 9000 - a hraješ na ní 8 let. S tím se PC nemůže rovnat. Vždycky jsem byl PCčkář, až poslední rok pařím na PS4. Jistě víš že i vývojáři kašlou na PC, viz Batman Arkham Knight - skvělá hra nikoli ale pro pc hráče. Nechci místo hraní neustále řešit protipirátské ochrany, kterým věnují více péče než odladění hry, nechci řešit ovladače, přemýšlet jestli mi zakoupená hra půjde nebo ne. Na konzoli mi hra půjde vždy. Navíc jí pak mohu prodat a vyjde mě na polovinu. Deset let ti jedno PC fakt nevydrží - aby si na něm hrál stále to nejnovější...BlackSheepCZblacksheepcz47838    22.1.2016 10:49 BlackSheepCZ

Tohle je fakt naivní představa, konzole stojí 9000 - a hraješ na ní 8 let. S tím se PC nemůže rovnat. Vždycky jsem byl PCčkář, až poslední rok pařím na PS4. Jistě víš že i vývojáři kašlou na PC, viz Batman Arkham Knight - skvělá hra nikoli ale pro pc hráče. Nechci místo hraní neustále řešit protipirátské ochrany, kterým věnují více péče než odladění hry, nechci řešit ovladače, přemýšlet jestli mi zakoupená hra půjde nebo ne. Na konzoli mi hra půjde vždy. Navíc jí pak mohu prodat a vyjde mě na polovinu. Deset let ti jedno PC fakt nevydrží - aby si na něm hrál stále to nejnovější...

Kulo   5x   to bych te rad videl jak rozbehens na NOVYM PC GTA V nebo W3 za 9k ve stejny kvalite jako konzole . Resite ceny her jak maly , skuste si spocitat nakolik Vás vyjde pritelkyne/manzelka a pak se rozhodnete zda je lepsi honit nebo ne . Verim ze nazor PC CZ je jasny - ruka je levnejsi !Kulokulo48390    22.1.2016 10:07 Kulo

to bych te rad videl jak rozbehens na NOVYM PC GTA V nebo W3 za 9k ve stejny kvalite jako konzole . Resite ceny her jak maly , skuste si spocitat nakolik Vás vyjde pritelkyne/manzelka a pak se rozhodnete zda je lepsi honit nebo ne . Verim ze nazor PC CZ je jasny - ruka je levnejsi !

kuler91   3x   No, to záleží na každém, ale říkat, že hry pro konzole jsou drahé je nesmysl ... Nemůže se to házet do jednoho pytle. Konzolista je dokonce schopný i na hraní her vydělat, pokud nechce hrát vše pře releasu, ale veme pár týdnů starou bazarovku, kterou pak prodá trochu dráž, než nakoupil a takhle to může dělat u všech her ... takže hraní ho nestojí ani korunu, kdežto PCkařovi už hra zůstane. Co já vím, tak v ČR snad žádný bazar na PC hry neexistuje ... a po netu se válí maximálně pár kousků.
Něco jiného je případ, kdy si konzolista všechny hry nechává, tak to už je pak slušná pálka. Myslím si, že nejideálnější způsob je hry podporovat a to hlavně ty, které si to zaslouží a kupovat je i přes dražší cenu, protože ta hry za ty peníze stojí ...
Je to hodně individuální, ale člověk, který hraje na konzol a nechce investovat žádné peníze, tak skoro nemusí, to je asi tak stejná podpora trhu, jako ty nesmyslné humble balíky, výprodeje a podobně, protože to už si to člověk opravdu může stáhnout z těch torrentů ... Kdo chce podpořit vývojáře a hraní obecně, tak musí kupovat za plné ceny a pokud se nějaký PCkař chvástá + 100 her na steamu z toho je 90 % pomalu zadarmo a 10 % z toho sehnal někde ve výprodeji za 1/3 cenu, tak může jít opravdu rovnou na torrent ...
Každopádně zas tak brutální rozdíly mezi cenou PC her vs konzole nejsou . . stačí se podívat na heureka a většinou je to o pár stovek víc.

Battlefront 962 - 1210
Tomb raider 894 - 999
Division 1 179 - 1449
MGS 999 - 1080

Rozdíl těch největší AAA her při releasu je většinou maximálně 1/3 ceny, což opravdu není 50 % příplatek a pokud někdo kupuje hry na za 1800, tak je to jeho boj, protože tohle už je pouze marže samotného , které dotovat nebudu ...
kuler91kuler9121836
    22.1.2016 08:06
kuler91

No, to záleží na každém, ale říkat, že hry pro konzole jsou drahé je nesmysl ... Nemůže se to házet do jednoho pytle. Konzolista je dokonce schopný i na hraní her vydělat, pokud nechce hrát vše pře releasu, ale veme pár týdnů starou bazarovku, kterou pak prodá trochu dráž, než nakoupil a takhle to může dělat u všech her ... takže hraní ho nestojí ani korunu, kdežto PCkařovi už hra zůstane. Co já vím, tak v ČR snad žádný bazar na PC hry neexistuje ... a po netu se válí maximálně pár kousků.
Něco jiného je případ, kdy si konzolista všechny hry nechává, tak to už je pak slušná pálka. Myslím si, že nejideálnější způsob je hry podporovat a to hlavně ty, které si to zaslouží a kupovat je i přes dražší cenu, protože ta hry za ty peníze stojí ...
Je to hodně individuální, ale člověk, který hraje na konzol a nechce investovat žádné peníze, tak skoro nemusí, to je asi tak stejná podpora trhu, jako ty nesmyslné humble balíky, výprodeje a podobně, protože to už si to člověk opravdu může stáhnout z těch torrentů ... Kdo chce podpořit vývojáře a hraní obecně, tak musí kupovat za plné ceny a pokud se nějaký PCkař chvástá + 100 her na steamu z toho je 90 % pomalu zadarmo a 10 % z toho sehnal někde ve výprodeji za 1/3 cenu, tak může jít opravdu rovnou na torrent ...
Každopádně zas tak brutální rozdíly mezi cenou PC her vs konzole nejsou . . stačí se podívat na heureka a většinou je to o pár stovek víc.

Battlefront 962 - 1210
Tomb raider 894 - 999
Division 1 179 - 1449
MGS 999 - 1080

Rozdíl těch největší AAA her při releasu je většinou maximálně 1/3 ceny, což opravdu není 50 % příplatek a pokud někdo kupuje hry na za 1800, tak je to jeho boj, protože tohle už je pouze marže samotného , které dotovat nebudu ...

Alfajk   1x   T-800 - v podstate netroli nikde a ma pravdu, "levna" konzole hrave dozene pocitac na cene her behem par let (dle poctu kupovanejch her samozrejme)Alfajkalfajk16671    22.1.2016 02:23 Alfajk

T-800 - v podstate netroli nikde a ma pravdu, "levna" konzole hrave dozene pocitac na cene her behem par let (dle poctu kupovanejch her samozrejme)

PC CZ   1x   Nikoliv. Realista. Počítač s Q6600 jsem kupoval před - devíti lety. Jakmile jsem vyměnil GPU, rázem se ukázalo že ten starý Quad ještě pořád dává nové hry. V Assetu Corsa, kde je docela slušný bencmark to jelo ve Full HD v průměru okolo 90FPS. Jediná hra, kde jsem měl problémy byl Zaklínač 3, který chce 6GB a optimálně 16GB, přičemž já měl 3GB. Proto sem se rozhodl že konečně upgraduji i ten zbytek. Kupovat za drahé peníze z druhé ruky DDR 2 se mi nechce. Pokud zvolíte silnou platformu (CPU-MB-RAM) , dáte nějaký ten OC a k tomu jen průměrnou grafiku, tak máte na který žádná konzole nemá... a pak fakt stačí jen vyměnit GPU a hrajete v pohodě dál. Konzole má výhodu opravdu jen v tom že funguje/nefunguje a 500GB PS-4 se dá pořídit za cenu mainstreamové karty (vytuněná GTX960 nebo R9 380X) , Xbone a 1TB PS-4 za cenu GTX970. Proto já lidem co nemají dost peněz na herní PC, nebo se v počítačích nevyznají doporučuji konzole-přesně řečeno konzoli - PS-4. Ale sám bych už do ni nešel, takže si radši koupím Skylake, nacpu to do kompaktní bedničky a budu mít to samé -ale lepší... (Uncharted apod mě nezajímá a kvůli GT nebo Forze nebudu cpát peníze do konzole...ležela by mi pod TV a prášio se na ni. ) .PC CZpc-cz31558    21.1.2016 23:42 PC CZ

Nikoliv. Realista. Počítač s Q6600 jsem kupoval před - devíti lety. Jakmile jsem vyměnil GPU, rázem se ukázalo že ten starý Quad ještě pořád dává nové hry. V Assetu Corsa, kde je docela slušný bencmark to jelo ve Full HD v průměru okolo 90FPS. Jediná hra, kde jsem měl problémy byl Zaklínač 3, který chce 6GB a optimálně 16GB, přičemž já měl 3GB. Proto sem se rozhodl že konečně upgraduji i ten zbytek. Kupovat za drahé peníze z druhé ruky DDR 2 se mi nechce. Pokud zvolíte silnou platformu (CPU-MB-RAM) , dáte nějaký ten OC a k tomu jen průměrnou grafiku, tak máte na který žádná konzole nemá... a pak fakt stačí jen vyměnit GPU a hrajete v pohodě dál. Konzole má výhodu opravdu jen v tom že funguje/nefunguje a 500GB PS-4 se dá pořídit za cenu mainstreamové karty (vytuněná GTX960 nebo R9 380X) , Xbone a 1TB PS-4 za cenu GTX970. Proto já lidem co nemají dost peněz na herní PC, nebo se v počítačích nevyznají doporučuji konzole-přesně řečeno konzoli - PS-4. Ale sám bych už do ni nešel, takže si radši koupím Skylake, nacpu to do kompaktní bedničky a budu mít to samé -ale lepší... (Uncharted apod mě nezajímá a kvůli GT nebo Forze nebudu cpát peníze do konzole...ležela by mi pod TV a prášio se na ni. ) .

T-800   6x   trollT-800t-80029649    21.1.2016 22:44 T-800

troll