Uživatel nepřihlášen
PC's Blog aneb Made in ČSSR
RSS kanál blogu
Píše: PC CZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

180FPS nebo nic - aneb hardwaroví hejlové - pochválen buď snobismus !

Úterý 14.6.2016 12:30 - Autor: PC CZ
To se mi líbí

Kdyby nebylo HW snobů nebylo by ani top grafik.

Je zvláští sorta lidí kteří musí mít to nejlepší. A je jim úplně jedno kolik to stojí. Samozřejmě, jsou i mezi PC hráči. Často vystupují velmi arogantně, lezou do diskuzí o běžných kartách pro běžné hráče a lamentují nad tím jak se výkon nikam nehýbá a proč všichni blázní, když tu ten výkon je už dva roky. U nejsilnějších grafik se vztekají že dropují  k 80FPS což je přece NEHRATELNÉ !

Přitom paradoxně, stále ještě platí, že výkon her určují zastaralé a slabé konzole, což už uznali i sami výrobci, takže místo toho aby jednu konzoli vyráběli deset let, po třech a půl letech na trhu udělají upgrade (a tím přiznají jak to vlastně je.) Konzole jsou dneska slabé herní počítače na úrovni low endu, dávno jsou pryč ty časy kdy výkonem byly nad PC, (to se stalo naposledy v roce 1997 s Xboxem a PS-3 a to je už tedy málem deset let.)

Vezmeme li to rozumem: Co je hratelná frekvence (často uzamknutá na konzolích  ?) 30FPS !!! Třeba v PC verze Zaklínače 3 máte v nastavení tuto volbu:  Uzamknout snímkovou frekvenci na: Neomezeně, 30FPS,60FPS. Takže ano -
30FPS stačí. Já to vím z War thunderu kde nepoznám rozdíl mezi 30-70 nebo 100FPS za vteřinu. A to je MP kde je frekvence docela důležitá.

Takže vykládat že pokud GTX1080 dropuje k 80FPS (když za plynulý - i podle výrobců her je považováno 30 až 60FPS) tak je to málo - tak to už je prostě diagnoza zvaná HW onanie (suma sumárum, nevím co s prachama, potřebuuju je roztočit, tak si vymyslím koninu o 180FPS a plynulé hratelnosti... která je jen když to jede okolo těch 180FPS - samozřejmě že to je totální hovadina. Jediný důvod proč tomuto věřit je - psychologický. Vím že se chystám provést naprosto nesmyslný nákup, potřebuji si jej obhájit a tak si vymyslím tento argument. Proč ? Abych obhájil koupi něčeho co nemá smysl. Ano, předražené grafiky z čistě racionálního hlediska smysl opravdu nemají.

Na trhu by mohla být klidně jedna jediná karta, klidně s výkonem GTX 1080 nebo ekvivalentního Radeonu a oba majoritní výrobci by mohli - pokud by chtěli, prodávat i tu katy této výkonové kategorie okamžitě za těch šest tisíc. Avšak proč by to výrobci dělali když se najde furt dost hejlů co jim těch dvacet tisíc a víc za to dá ? Oni z nich dostanou dvacet tisíc za předražené karty a pak to samý za rok prodávají za masaryka a boženu - hotovo dvacet a bohatí HW onanističtí hejlové si můžou koupit další předraženou grafiku a pak se vztekat že výkon nikam neleze a že oni ho přece už měli dávno. Ano-  ale ne za čtvrtinu.

Stačí si vzpomenout kolik stály karty pět let zpátky - a ne, není to dolarem. Nejdražší, dvoučipové byly za nějakých 15 000-16 000. HW weby tehdy psaly - kde jsou ty časy když jsme za podobný výkon platili dvacet a více tisíc ! Ano, to co dneska stojí sedmičku(základní herní grafiky nižší mainstream) stálo tři a půl, to co desítku(mainsteam) pět tisíc a za deset tisíc už byly nejsilnější jednočipové grafárny. Ale samo, nevynášelo to tak jak mělo, tak se dělají tyhle předražené karty pro hejly a snoby - proč je asi na nich ta 100$/€ přirážka a nálepka founders edition když jsou de facto horší nežli pozdější upravené a OC karty - tím přece minimálně Nvidia naznačuje kam tím míří :) Nikdo rozumný, kdo uvažuje ekonomicky nebude platit sto dolarů za nic. Někdo by mohl argumentovat že s grafikami je to jako se supersporty, ale pokud si koupíte Ferrari FXX K anebo Buggati Schiron máte skvělou investici. Pokud si koupíte drahou grafárnu, za ten rok (někdy ani to ne) můžete lamentovat kde je posun ve výkonu ? A to není GTX1080 tím posledním, příjdou ještě dražší karty - od obou výrobců s ještě vyšší cenovkou - a ještě více nesmyslným výkonem.

Paradoxně, tenhle výkon má možná smysl ve VR (HW nadšenci asi budou mít doma nějakou tu VR helmu) ale u normálních her, které už dlouho neprodělaly žádnou zásadní grafickou revoluci, to smysl nemá. Bez ukazatele FPS nemáte šanci mezi 30-60 a víc FPS poznat (a pokud se někdo nimrá ve snímkové frekvenci, než aby hrál, tak je něco špatně s hrou. Nedokáže vtáhnout do děje.)

Ale co, pokud HW hejlové chtějí utrácet své peníze, budiž. Ale neměli by prudit normální hráče svou povýšenou arogancí a ukřivděným pláčem. Výrobci jim rádi vyhoví smějíce se pod fousy.


Aneb blahoslaveni ti, kteří si hru užíjí aniž by FPS sledovali a z jeho propadů třebas k těm 80FPS těžkou hlavu sobě dělali !

Tisk
Hodnocení:
( 3.1 / 19 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku 180FPS nebo nic - aneb hardwaroví hejlové - pochválen buď snobismus !
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Popopki   1x   Stačilo by aby si autor pustil video na Youtube v 480p a pak přepnul na 720p60 a už by viděl rozdíl. Ale chápu, že někdo, kdo ani neví co znamená zkratka FPS, když píše "100FPS za vteřinu" má možná problémy se základními kognitivními procesy :)Popopkipopopki2380    24.6.2016 10:09 Popopki

Stačilo by aby si autor pustil video na Youtube v 480p a pak přepnul na 720p60 a už by viděl rozdíl. Ale chápu, že někdo, kdo ani neví co znamená zkratka FPS, když píše "100FPS za vteřinu" má možná problémy se základními kognitivními procesy :)

_DAVE_    Pravda je samozřejmě někde uprostřed. 30 vs 60fps lze okamžitě rozeznat. 180fps ale nutných není._DAVE__dave_57781    21.6.2016 11:28 _DAVE_

Pravda je samozřejmě někde uprostřed. 30 vs 60fps lze okamžitě rozeznat. 180fps ale nutných není.

shaak    Větší snůšku blbostí jsem dlouho nečetl... :-Dshaakshaak13196    19.6.2016 10:31 shaak

Větší snůšku blbostí jsem dlouho nečetl... :-D

Ratos    Ratosratos11417    16.6.2016 21:34 Ratos

@ odpověď na komentář od Behavioralista:Komentář byl autorem naposledy upraven 16.6.2016 21:35

Původní verze před úpravami:Vsechno pod 150 fps povazuju za nehratelne...

Vetsi h*vno jsem dlouho neslysel... to neveris ani sobe...

Behavioralista napsal:Celý článek je pěkný výblitek. To psal nějaký konzolista ne? 30 od 60 snímků bez většího úsilí rozeznat lze. Toto může tvrdit maximálně někdo, kdo víc jak 31 snímků viděl akorát tak z rychlíku. V článku bylo zmíněno, že tvůrci považují plynulé hraní ve 30 snímcích. Já i nadále tvrdím, že tvůrci ať si myslí co chtějí neboť jejich názor žádného hráče nezajímá. Já osobně považuji 30 snímků za naprosto nehratelnou slideshow. Při vydání Evil Within zamčeného na 30 jsem měl problém vůbec myší najet v menu na nějakou položku, natož to vůbec hrát.
Pokud se někdo nimrá ve snímkové frekvenci než aby hrál, tak je něco špatně s hrou. Ano to bez pochyby. Nejspíš je to totálně nedodělaná a neoptimalizovaná sračka. Nikdo nemá právo nikoho soudit za to, že si pořídí grafiku za x tisíc. Abych uzavřel můj příspěvek, tak autorovi vzkazuju, že osobně považuji cokoliv pod 150 snímků za nehratelné. :-D

Lonewolf    Aha, tak beru zpět, nějak jsem to nezkoumal, prostě mi to tak přišlo logické ale máš pravdu. Většina lidí s tím ale naštěstí nemá problémy.Lonewolflonewolf6015    16.6.2016 20:51 Lonewolf

@ odpověď na komentář od 23cicer:Aha, tak beru zpět, nějak jsem to nezkoumal, prostě mi to tak přišlo logické ale máš pravdu. Většina lidí s tím ale naštěstí nemá problémy.

23cicer napsal:Pochop. . oci nefunguji na principu moncku, ale na svetlocitlivejch bunkach (jo. . ty zadny ramecky a snimky neresej)

Certcz    Dva roky mám 120Hz monitor, ale nakonec 120Hz používám pouze v desktopu, líbí se mi jak kurzor myši plynule jezdí :-) .
120 Hz jsem chvíli měl zapnuté ve WoT, ale hodně to vytěžovalo grafárnu (GTX970) , tak jsem dal zpět na 60Hz a je to stejně hratelné. Prostě v onlinovkách je odezva klient - server tak vysoká, že při 120Hz se zlepšení přesnosti míření neprojeví.
Certczcertcz58575
    16.6.2016 15:29
Certcz

Dva roky mám 120Hz monitor, ale nakonec 120Hz používám pouze v desktopu, líbí se mi jak kurzor myši plynule jezdí :-) .
120 Hz jsem chvíli měl zapnuté ve WoT, ale hodně to vytěžovalo grafárnu (GTX970) , tak jsem dal zpět na 60Hz a je to stejně hratelné. Prostě v onlinovkách je odezva klient - server tak vysoká, že při 120Hz se zlepšení přesnosti míření neprojeví.

23cicer   1x   Pochop. . oci nefunguji na principu moncku, ale na svetlocitlivejch bunkach (jo. . ty zadny ramecky a snimky neresej)23cicer23cicer7279    16.6.2016 14:11 23cicer

@ odpověď na komentář od Lonewolf:Pochop. . oci nefunguji na principu moncku, ale na svetlocitlivejch bunkach (jo. . ty zadny ramecky a snimky neresej)Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Lonewolf napsal:Dokonce jsem se setkal i s argumentem, že někdo má radši 30FPS protože ho z 60FPS a více bolí oči :-D
To by ho musely bolet oči nonstop, i když zrovna nehraje.

Lonewolf    Dokonce jsem se setkal i s argumentem, že někdo má radši 30FPS protože ho z 60FPS a více bolí oči :-D
To by ho musely bolet oči nonstop, i když zrovna nehraje.
Lonewolflonewolf6015
    16.6.2016 12:49
Lonewolf

Dokonce jsem se setkal i s argumentem, že někdo má radši 30FPS protože ho z 60FPS a více bolí oči :-D
To by ho musely bolet oči nonstop, i když zrovna nehraje.

Behavioralista    Celý článek je pěkný výblitek. To psal nějaký konzolista ne? 30 od 60 snímků bez většího úsilí rozeznat lze. Toto může tvrdit maximálně někdo, kdo víc jak 31 snímků viděl akorát tak z rychlíku. V článku bylo zmíněno, že tvůrci považují plynulé hraní ve 30 snímcích. Já i nadále tvrdím, že tvůrci ať si myslí co chtějí neboť jejich názor žádného hráče nezajímá. Já osobně považuji 30 snímků za naprosto nehratelnou slideshow. Při vydání Evil Within zamčeného na 30 jsem měl problém vůbec myší najet v menu na nějakou položku, natož to vůbec hrát.
Pokud se někdo nimrá ve snímkové frekvenci než aby hrál, tak je něco špatně s hrou. Ano to bez pochyby. Nejspíš je to totálně nedodělaná a neoptimalizovaná sračka. Nikdo nemá právo nikoho soudit za to, že si pořídí grafiku za x tisíc. Abych uzavřel můj příspěvek, tak autorovi vzkazuju, že osobně považuji cokoliv pod 150 snímků za nehratelné. :-D
Behavioralistabehavioralista34565
    16.6.2016 12:03
Behavioralista

Celý článek je pěkný výblitek. To psal nějaký konzolista ne? 30 od 60 snímků bez většího úsilí rozeznat lze. Toto může tvrdit maximálně někdo, kdo víc jak 31 snímků viděl akorát tak z rychlíku. V článku bylo zmíněno, že tvůrci považují plynulé hraní ve 30 snímcích. Já i nadále tvrdím, že tvůrci ať si myslí co chtějí neboť jejich názor žádného hráče nezajímá. Já osobně považuji 30 snímků za naprosto nehratelnou slideshow. Při vydání Evil Within zamčeného na 30 jsem měl problém vůbec myší najet v menu na nějakou položku, natož to vůbec hrát.
Pokud se někdo nimrá ve snímkové frekvenci než aby hrál, tak je něco špatně s hrou. Ano to bez pochyby. Nejspíš je to totálně nedodělaná a neoptimalizovaná sračka. Nikdo nemá právo nikoho soudit za to, že si pořídí grafiku za x tisíc. Abych uzavřel můj příspěvek, tak autorovi vzkazuju, že osobně považuji cokoliv pod 150 snímků za nehratelné. :-D

Behavioralista    4K nezvládá žádná současná karta na trhu. pakliže máš na mysli 30-40 FPS, tak to potom jo. :-DBehavioralistabehavioralista34565    16.6.2016 11:50 Behavioralista

@ odpověď na komentář od blaster2:4K nezvládá žádná současná karta na trhu. pakliže máš na mysli 30-40 FPS, tak to potom jo. :-D

blaster2 napsal:Drahy Graf. karty jsi lidi kupujou z duvodu aby jsi zahrali ve 4k a ne aby hrali ve FHD na 180FPS.

Ondr4h   1x   Ty mas 960 4GB, to si myslim ze je dobra grafika a na full hd musi stacit s naskokem FPS. Sam bych do ni sel stavet tehda pocitac. Jinak 1080 to zas je extrem a jak bylo receno nekupuji si to lidi aby meli 200 snimku na full hd.

Jinak neni co hrat? No podle me je to rozezranost dnesnich hracu hrat je porad co a kdyz neni sahnu po starsi klasice. Ted vyjde mafia 3 , pokud se oprostime od vzpominek a tehle blbosti tak se muzeme i dobre bavit.
Ondr4hondr4h17156
    15.6.2016 14:47
Ondr4h

Ty mas 960 4GB, to si myslim ze je dobra grafika a na full hd musi stacit s naskokem FPS. Sam bych do ni sel stavet tehda pocitac. Jinak 1080 to zas je extrem a jak bylo receno nekupuji si to lidi aby meli 200 snimku na full hd.

Jinak neni co hrat? No podle me je to rozezranost dnesnich hracu hrat je porad co a kdyz neni sahnu po starsi klasice. Ted vyjde mafia 3 , pokud se oprostime od vzpominek a tehle blbosti tak se muzeme i dobre bavit.

Labigmek    Ted jsem si přečetl další články od PC - CZ a v nich souhlasím s každým slovem. Prosimtě jak jsi mohl sesmolit takový nesmysl o těch fpskách ?Labigmeklabigmek35491    15.6.2016 12:53 Labigmek

Ted jsem si přečetl další články od PC - CZ a v nich souhlasím s každým slovem. Prosimtě jak jsi mohl sesmolit takový nesmysl o těch fpskách ?

23cicer    Znamej hral na notasu lifeisS s 15fps no a prislo mu to jako suprovy pokoukanicko ( (: pravda. . moc hry nehraje23cicer23cicer7279    15.6.2016 12:31 23cicer

Znamej hral na notasu lifeisS s 15fps no a prislo mu to jako suprovy pokoukanicko ( (: pravda. . moc hry nehrajeKomentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

Labigmek   4x   Kámo pokud nepoznáš rozdíl mezi 30ti a 70 ti snímky nemáš nárok někomu něco vysvětlovat. Blbě vidíš nebo nevidíš vůbec, můžeš si koupit konzoli.Labigmeklabigmek35491    15.6.2016 12:27 Labigmek

Kámo pokud nepoznáš rozdíl mezi 30ti a 70 ti snímky nemáš nárok někomu něco vysvětlovat. Blbě vidíš nebo nevidíš vůbec, můžeš si koupit konzoli.

23cicer    urcit rozdil mezi 24-30-60 lze jeste dobre (skok nastava nad/pod hranici 24) . . rozhodne lip jak hodnoty 100-150-200. . otazkou je co komu vyhovuje. . mne postaci 40fps a vse na max23cicer23cicer7279    15.6.2016 08:32 23cicer

urcit rozdil mezi 24-30-60 lze jeste dobre (skok nastava nad/pod hranici 24) . . rozhodne lip jak hodnoty 100-150-200. . otazkou je co komu vyhovuje. . mne postaci 40fps a vse na maxKomentář byl autorem naposledy upraven 15.6.2016 08:38

Původní verze před úpravami:urcit rozdil mezi 24-30-60 lze jeste dobre (skok nastava nad/pod hranici 24) . . rozhodne lip jak hodnoty 100-150-200

Ratos    A ani neumis pocitat, ps3 nevysel v roce 1997 a je rok 2016....Ratosratos11417    15.6.2016 07:42 Ratos

A ani neumis pocitat, ps3 nevysel v roce 1997 a je rok 2016....

Lonewolf   1x   "Bez ukazatele FPS nemáte šanci mezi 30-60 a víc FPS poznat". U některých her není rozdíl tak markantní ale u většiny her to vidět jde a to dost výrazně, pokud to nevidíš, máš problém s očima.

odkaz ] - Tohle je asi nejlepší a nejpravdivější článek, co jsem na tohle téma našel.
Lonewolflonewolf6015
    14.6.2016 22:01
Lonewolf

"Bez ukazatele FPS nemáte šanci mezi 30-60 a víc FPS poznat". U některých her není rozdíl tak markantní ale u většiny her to vidět jde a to dost výrazně, pokud to nevidíš, máš problém s očima.

odkaz ] - Tohle je asi nejlepší a nejpravdivější článek, co jsem na tohle téma našel.

blaster2   1x   Drahy Graf. karty jsi lidi kupujou z duvodu aby jsi zahrali ve 4k a ne aby hrali ve FHD na 180FPS.blaster2blaster253201    14.6.2016 21:21 blaster2

Drahy Graf. karty jsi lidi kupujou z duvodu aby jsi zahrali ve 4k a ne aby hrali ve FHD na 180FPS.

PC CZ    Píšu co si myslím a neberu si servítky.

Mám GTX 960 4GB. A marně přemýšlím co si na ni zahraju... Protože ve výhledu není vůbec ale vůůůbec nic... Já jsem fanoušek do FPS, RPG , sem tam RTS a simulátorů.

Zaklínač 3 - děkuji, bylo to krásné
TW: Warhammer - není to špatné
Doom - ještě čekám na zbytek upgradu PC
American Truck Simulator - co to jako má kua bejt ? (MÁLO AUT ! ! ! )
Asseto Corsa/Project Cars - DLC mor (zábavnost starého Shiftu se zatím nedostavila)
Il-2 Battle for Stalingrad - nuda v Rusku
Dangerous: Elite - bez throttle a daťáku nic moc
Star Citizen - furt to není hotový, jako kua fix....
Kingdom Come: Deliverance - furt to není hotový....
Far Cry: Primal - nuda v pseudopravěku
Call of Duty nevím jaký - virtuální přeceněná přehypovaná střelnice
Battlefield 1 - těším se že si zkusím válku " na Itálii" z pohledu mých pradědečků ale nějaké terno nečekám.
Arma3 daťák - možnáá ale až po Upgradu (a je to jen starší hra) .
Hitman - čekám na upgrade (a dokončení) .
Assasins Creed - nůůůůda a navíc neoptimalizovaná
Jinak NIC NIC NIC NIC. Takže většinu toho co mám sem chtěl, nic nového zásadního se na letošek ani příští rok zatím nechystá.
Overwatch: beta bavila, možná koupím (opicééé)
Byly zvěsti o daťáku ke GTA fiVe ale kde nic tu nic, takže asi jen kecy.
Takže zbývá War Thunder a expení letadýlek : P
Na tuhle herní bídu fakt GTX 1080 kupovat nemusím :D :D :D

NENÍ CO HRÁT ! Tak je to !
PC CZpc-cz31558
    14.6.2016 20:54
PC CZ

Píšu co si myslím a neberu si servítky.

Mám GTX 960 4GB. A marně přemýšlím co si na ni zahraju... Protože ve výhledu není vůbec ale vůůůbec nic... Já jsem fanoušek do FPS, RPG , sem tam RTS a simulátorů.

Zaklínač 3 - děkuji, bylo to krásné
TW: Warhammer - není to špatné
Doom - ještě čekám na zbytek upgradu PC
American Truck Simulator - co to jako má kua bejt ? (MÁLO AUT ! ! ! )
Asseto Corsa/Project Cars - DLC mor (zábavnost starého Shiftu se zatím nedostavila)
Il-2 Battle for Stalingrad - nuda v Rusku
Dangerous: Elite - bez throttle a daťáku nic moc
Star Citizen - furt to není hotový, jako kua fix....
Kingdom Come: Deliverance - furt to není hotový....
Far Cry: Primal - nuda v pseudopravěku
Call of Duty nevím jaký - virtuální přeceněná přehypovaná střelnice
Battlefield 1 - těším se že si zkusím válku " na Itálii" z pohledu mých pradědečků ale nějaké terno nečekám.
Arma3 daťák - možnáá ale až po Upgradu (a je to jen starší hra) .
Hitman - čekám na upgrade (a dokončení) .
Assasins Creed - nůůůůda a navíc neoptimalizovaná
Jinak NIC NIC NIC NIC. Takže většinu toho co mám sem chtěl, nic nového zásadního se na letošek ani příští rok zatím nechystá.
Overwatch: beta bavila, možná koupím (opicééé)
Byly zvěsti o daťáku ke GTA fiVe ale kde nic tu nic, takže asi jen kecy.
Takže zbývá War Thunder a expení letadýlek : P
Na tuhle herní bídu fakt GTX 1080 kupovat nemusím :D :D :D

NENÍ CO HRÁT ! Tak je to !

Ondr4h   4x   Tak pc má asi grafiku co jede max na 30 snímků, takže vypotil tento článek aby sám sebe potěšil :-D .
P. s. : Tohle je nejhorší blog co znám, ale na zasmání dobré :-D .
Ondr4hondr4h17156
    14.6.2016 17:25
Ondr4h

@ odpověď na komentář od Alfajk:Tak pc má asi grafiku co jede max na 30 snímků, takže vypotil tento článek aby sám sebe potěšil :-D .
P. s. : Tohle je nejhorší blog co znám, ale na zasmání dobré :-D .

Alfajk napsal:pises strasny kraviny, je sakra rozdil mezi 30/60 a vic, okem poznam naprosto bez problemu, jestli to jede 100 nebo 300 fps

Alfajk   9x   pises strasny kraviny, je sakra rozdil mezi 30/60 a vic, okem poznam naprosto bez problemu, jestli to jede 100 nebo 300 fpsAlfajkalfajk16671    14.6.2016 14:36 Alfajk

pises strasny kraviny, je sakra rozdil mezi 30/60 a vic, okem poznam naprosto bez problemu, jestli to jede 100 nebo 300 fps