Uživatel nepřihlášen
PC's Blog aneb Made in ČSSR
RSS kanál blogu
Píše: PC CZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Zkrachuje už Nintendo ? II. díl

Středa 26.10.2016 11:22 - Autor: PC CZ
To se mi líbí

Nintendo se v tom plácá... prostě plácá... Nintenďáci a Japonci  - je to tak !

Nejjaponštější, nejhravější a nejpodivnější videoherní firma - Nintendo se topí v problémech. Pokemon GO je sice jednou, ne li vůbec nejstahovanější a nejhranější hrou na mobilech  a tabletech s droidem a iOSem též - ale protože je free2play - tak z toho Nintendo zas tak moc nemá. Zoufalá japonská společnost tedy učinila poslední krok - oznámila novou -inovativní-konzoli... Která zas tak inovativní není....

Je jí Nintendo Switch. Copak nám to  vlastně Nintendo hodlá na trh uvést ? Inu... Nic jiného než výkonný tablet s dokovací stanicí a čipem Tegra. Něco podobného (bez toho doku) měla před časem Nvidia pod názvem Shield - slušný, velmi pěkně vybavený a silný tablet, na který měly být stovky unikátních her. Nakonec z toho tak nějak sešlo, Nvidia to se Shieldem zabalila a další generace už nikdy nedorazila. Nintendo Switch tedy není nic jiného než tablet se slušným výkonem, který ale ani náhodou nemá na inovovanou PS-4 a Xbox.

Tablety už netáhnou, nahradily je dostatečně phablety (přerostlé smartphony). Vydávat něco podobného v současné době je dost naivní a obávám se že to je jen projev zoufalství. Switch má sice přislíbenou podporu her od předních vydavatelů ale obávám se že půjde jen o předělané mobilní tituly, nebo starší hry z konkurenčních platforem. Nic nového, nic zásadního, sem tam nějaká Máriovka, Zeldovština či něco podobného Ninteďáckého a těžce japonského.

Domnívám se že Switch může být pro Nintendo koncem - ne že by společnost zkrachovala, na to je dost kultovní, ale dávno už to není trend setter, trh s hrami se proměnil(uvádět tablet - byť silný - když je v kurzu VR ? WTF ?) ale koncem co se týče vlastního HW. Postihlo to velké a mocné výrobce mobilů, jako bylo třeba naposledy ještě před pár lety kultovní Blackberry, proč by se to nemělo stát čistě hernímu (a těžce Japonskému) Nintendu ? Podle mého to skončí tak že Nintendo bude dříve či později vyrábět předělávky svých kultovních her za pět USD/Euro - a bude úspěšné. Ale s HW, s HW jim to nejde, prostě nejde, naneštěstí...

Možná se mýlím...možná Switch fakt změní poměr sil...ale já tomu nevěřím.

Nintendo nyní zveřejnilo cenu - přátelé, nový Switch bude stát neuvěřitelných šest a půl tísíc korun - což je v době, kdy PS-4 Slim a XBONE stojí stejně dost nekonkurence schopná cena. Samozřejmě že na ni vyjdou nejnovější NINTENDOVINY - Zelda (v dost otřesné, vpravdě japonské grafice), Mário (který vypadá jako z roku 2007), Mario Kart (infantilní) - zkrátka a dobře - tohle nedopadne ale nedopadne vůbec dobře, věřte mi, protože ta konzole je tak japonsky japonská že ji nebudou kupovat už ani Japonci a jak na něco Japonci nestojí fronty tak je to odsouzeno k neúspěchu. než si kupovat tenhle nevýkonný a vcelku podivný stroj, je lepší si koupit mini SNES, roztomilou repliku legendárního systému z doby kdy Nintendo ještě bylo kult a ne cosi zoufalého, nemoderního a zaseklého v historii... Buzz Aldrin kdysi prohlásil: "Slíbili jste mi kolonii na Měsíci - a dostal jsem facebook". Já si dovolím parafrázovat "Slíbili jste mi holografické hraní - a dáte mi tablet se stojánkem." Ano, všichni čekají od Nintenda nějakou pecku, jako je holografické hraní, v prostoru přesně ve stylu Star Wars - a místo toho - tablet ! Za sedm a půl tácu. Aha. Ach jo. Jdu se praštit do hlavy, abych na to zapoměl.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Zkrachuje už Nintendo ? II. díl
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: