Uživatel nepřihlášen
PC's Blog aneb Made in ČSSR
RSS kanál blogu
Píše: PC CZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

Ghost in the Shell Movie - aneb politické korektnosti navzdory

Úterý 14.2.2017 10:16 - Autor: PC CZ
To se mi líbí

Konečně ! Konečně jsme se dočkali - Ghost in the Shell je tady !Se Šarlotou Johanssonovou v hlavní roli  - aneb máme tu problém !

Aneb když nechápeme kouzlo předlohy

Na plátna kin záhy dorazí film podle kultovní anime série Ghost in the Shell. Podle ukázek více než zajímavá (a pěkně krvavá) sci-fi. Jenže - už je to tu zase.  Politická korektnost. Někteří lidé (a že je jich dost v USA i u nás) jaksi nechápou že jedním z důvodu proč si Američané zvolili Donalda Trumpa je cpaní politické korektnosti kamkoliv, kdekoliv a točení politicky korektních filmů, respektive remaků starých klasik. A tak jsme se dočkali remaku sedmi statečných, kde místo bílých pistolníků máme Asiajce, afro-američana, původního Američana (čti - indiána) nebo ještě horší a těžce nepovedený re-make Vinnetoua. Děsím se dne kdy opravdu někoho napadne udělat homosexuálního Jamese Bonda, nebo nedejbože z něj udělají ženskou. Nic proti ženám, ale všimli jste si jednoho zajímavého faktu ? V poslední době ve velkých trhácích (blockbusterech) frčí androgynní (čti - kluk-holka) typy které jsou pro heterosexuálního muže sexy asi jako - jinoch. Tedy vůbec. Frčí vychrlé, neženské a nehezké postavy, bez toho co dělá ženu ženou. Boky ?  Zadek  ? Ňadra dmoucí ? Ve většině filmů ne. A tak jsme se dočkali nepěkné hlavní hrdinky nové Star Wars trilogie a čeká nás necharismatická a vychrtlá Lara Croft. Nu a tady je ten problém...

Ghost in the Shell je JAPONSKÁ sci-fárna. A všichni víme jak si Japonci předestavují ženy. Inu, tak většina Japonek (ani ostatnich žen asijského původu - NEVYPADÁ). Ano, asijské krásky jsou krásné, ale mají úplně jiný typ postavy než Evropanky(bělošky). Zkrátka -  výrazné boky hýždě a ňadra dmoucí se u nich moc často nevyskytují...  Ale takovýto typ žen se líbí všem - a líbí se i v Japonsku. Proto je hlavní hrdinka Ghost in the Shell nakreslená přesně takhle. Jako vnadná bruneta... Nu a z toho důvodu ji hraje herečka, která získala svého času i titul nejkrásnější ženy světa - Scarlett Johanson.

Pominu li že Šarlotka je bez make upu (můj názor !) šedá myš, tak postavičku má luxusní. Maskéři navíc odvedli skvělou práci, takže v černé paruce opravdu vypadá hodně sexy a hodně asijsky, v podstatě se ji povedlo hlavní hrdinku komixu převést do reality VELMI DOBŘE. Ale její obsazení zvolilo bouři nevole - proč nehraje hlavní hrdinku asijského komixu herečka asijského původu ?

Absolutní nepochopení... toho že tak jak vypadá hlavní hrdinka komiksu, asijské ženy NEVYPADAJÍ.Já jsem přesvědčen že tvůrci filmu by rádi asijskou herečku obsadili - jenže žádná taková co by vypadala jako předobraz - k mání není. Na rozdil od namaskované paní Johansson. Chce se mi řvát, chce se mi křičet - podívejte se vy zastánci politické korektnosti na to jak vypadají Japonky a jak vypadá hlavní hrdinka... A jsem rád že tentokrát se v Hollywoodu nezbláznili a naservírovali nám herečku která je své anime předloze podobná... na rozdíl od ubohé ploché  Lary Croft. (Ale o tom už jsem vlastně psal). Konečně věrnost předloze zvítězila nad politickou korektností. A tajně doufám že pod vedením prezidenta Trumpa se třeba vrátí i starý dobrý Hollywood s filmy které budou zase oživlými sny a ne politickou deklarací... Snad se toho dočkáme...

Ghost in the Shell Movie je dobrý začátek.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Ghost in the Shell Movie - aneb politické korektnosti navzdory
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
killjezor člen redakce    Jaj PC, tohle je masakr. Četl jsi předlohu? Viděl jsi aspoň první film? Kdyby hrála Motoko Matka Tereza, tak by mi to nevadilo tak, jako že z úžasného, vláčného filmu udělají neskutečně brutální a rychlou akci. Proto se mi chce z GitS už teď zvracet.killjezorkilljezor26380    14.2.2017 12:21 killjezor

Jaj PC, tohle je masakr. Četl jsi předlohu? Viděl jsi aspoň první film? Kdyby hrála Motoko Matka Tereza, tak by mi to nevadilo tak, jako že z úžasného, vláčného filmu udělají neskutečně brutální a rychlou akci. Proto se mi chce z GitS už teď zvracet.

AsuraCzech    Další článek plný nesmyslů, bludů a hlavně tvojí představou že japonky jsou jen s postavou Milli Jovovich :D Důvod nevole vůči Scarlett je opodstatněný ale popravdě nejmenší problém hranýho GitS.
Edit: Motoko není žádný sex symbol naopak její tělo má být obyčejný nic neříkající nenápadný standardní model i v origo předloze není podle tvých představ :Dodkaz ] a anime film jí taky vykresluje takhle. A vlasy má tmavě modrofialoví :)
AsuraCzechasuraczech13644
    14.2.2017 11:13
AsuraCzech

Další článek plný nesmyslů, bludů a hlavně tvojí představou že japonky jsou jen s postavou Milli Jovovich :D Důvod nevole vůči Scarlett je opodstatněný ale popravdě nejmenší problém hranýho GitS.
Edit: Motoko není žádný sex symbol naopak její tělo má být obyčejný nic neříkající nenápadný standardní model i v origo předloze není podle tvých představ :Dodkaz ] a anime film jí taky vykresluje takhle. A vlasy má tmavě modrofialoví :)Komentář byl autorem naposledy upraven 14.2.2017 11:25

Původní verze před úpravami:Další článek plný nesmyslů a tvojí představou že japonky jsou jen s postavou Milli Jovovich :D Důvod nevole vůči Scarlett je opodstatněný ale popravdě nejmenší problém GitS.